Felhívás - vetélkedő

Monday, 20 January 2014 14:37

"Magyar kulturális és történelmi kapcsok Marosvásárhely és Nagyszeben között”

A Lorántffy Zsuzsanna Kulturális Egyesület és a Nagyszebeni Magyar Kulturális Iroda, karöltve

hirdeti meg a:

„Magyar kulturális és történelmi kapcsok Marosvásárhely és Nagyszeben között”

c. vetélkedő sorozatot hirdet iskolai csoportok, baráti közösségek, családok számára.

Ha szeretsz utazni, barátkozni, új helyeket megismerni… akkor tarts velünk!

1. Célunk: a két város történelmi, földrajzi, kulturális, néprajzi értékeinek kölcsönös megismerése.

2. A vetélkedősorozat párhuzamosan zajlik a két városban. A játékban résztvevő nagyszebeniek

Marosvásárhelyről szóló feladatcsokrokat oldanak meg - míg a marosvásárhelyiek Nagyszebenről vetélkednek.

3. A vetélkedő 2 online levelező fordulóját nyilvános elődöntővel zárjuk, melynek tervezett ideje

2014. február 28. ahol kiderül, melyik 6 csapat utazhat Nagyszebenre a márciusi döntőre, míg a döntőbe

került nagyszebeni csapatok Marosvásárhelyen mérik össze tudásukat, március végén.

Ezért olyan csapatokat várunk, akik a döntőbe jutásuk esetén vállalják a hozzánk érkező egy- egy nagyszebeni csapat vendéglátását.

4. A vetélkedő kérdései a „Lorántffy Zsuzsanna” Kulturális Egyesület honlapján

5. <www.lorantffy-zsuzsannna-egyesulet.ro> olvashatók, a feladatok megoldását írásban a honlapon megadott e-mail címre kérjük a meghatározott időpontig beküldeni.

6. A vetélkedő várható témakörei:

- Nagyszeben nevezetes épületei, a város jelesei, a város története, földrajza, művelődés, kultúra, oktatás, néprajz, élet a mai Nagyszebenben.

7. A feldolgozáshoz szakirodalmi segítséget az internetes szakirodalomban találhatok.

8. A vetélkedőhöz kapcsolódóan kiegészítő programokat szervezünk a résztvevők számára.

Jelentkezhetnek: 6 fős csapatok, melyek 5 fő 11-16 éves diákból és 1 fő felnőttből (lehet tanár, szülő, diák) állnak.

Nevezés: írásban, a csapat választott nevének, pontos címének, a csapattagok nevének és telefonszámának, életkorának megjelölésével az This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it e-mail címre.

Nevezési határidő: 2014. február 1.

Bővebb információ: Náznán B. Olga tel. 0265-266788 vagy 0743-694811 és Incze Vanda 0745-359111.

Last Updated ( Monday, 12 May 2014 15:29 )